środa, 1 października 2014

Oficer i szpieg - Robert Harris (audiobook)

Okładka produktuBiorac do reki ten audiobok moja uwage przykul fakt, że jest to "najlepszy thirller szpiegowski, ktory napisała historia". Fajny chwyt marketingowy. Ale czy tylko?
Mamy szpiega Dreyfusa. Jego sprawa odbiła się szerokim echem w historii Francji. Młody oficer, pochodzenia żydowskiego został skazany na przebywanie na Diabelskiej Wyspie  w związku z podejrzeniem o rzekome szpiegostwo. Nie może z nikim rozmawiać a jego listy do żony przechodzą przez cenzurę i nie zawsze trafiają do adresatki. Dreyfus caly czas twierdzi że zostal nie slusznie skazany. No, ale który winny przyzna sie do winy.
Z drugiej strony mamy oficera, który krótko po procesie Dreyfusa zostaje awansowany do stopnia pułkownika i jest najmłodszym szefem wywiadu w historii Francji. Wtedy też, przekonany do tej pory o zdradzie Dreyfusa, poznaje dokumenty na mocy których zdrajca został skazany. Równolegle prowadzi on inne śledztwa i wyniki ich są zaskakujące. Co zrobic jesli wie się że nieslusznie skazany odbywa karę? A władze nie chcą przyznać się do pomyłki?
Szukajacych odpowiedzi na te pytania odsylam do książki/audiobooka.
Tego audiobooka czyta Jan Peszek. Lektor zostal doskonale dobrany do tej pozycji.
Lojalnie uprzedzam żeby przed wgraniem/wlaczeniem plyty zapewnic sobie duzo wolnego czasu, gdyz bardzo trudno się oderwać. Jest to rewelacyjna powieść.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz