piątek, 17 października 2014

Kontrrewolucja - Langenfeld Piotr

Kontrrewolucja - Langenfeld PiotrJak już dobrze wiemy z pierwszego tomu druga wojna światowa trwa nadal w 1945 roku. Wojska rosyjskie stosują  wszelkie możliwe chwyty żeby ich wrogowie nie mieli wsparcia (np. zrzucają  ulotki wypaczające obraz działań wojennych). Wroga propaganda i zamydlanie oczu własnym żołnierzom. Równocześnie czerwoni testują nową broń ( czy to bomba atomowa, trudno powiedzieć). Działania wojenne opisywane są w sposób bardzo sugestywny.   W tym tomie mniej uwagi jest poświęconej naradom szefów sztabów i główno dowodzących a więcej działaniom moich ulubionych bohaterów.  Do akcji włączeni zostają także Japończycy jako sojusznicy wojsk radzieckich (tylko czy tak jest naprawdę?). Zagrywki polityczne i wojskowe są w tej powieści bardzo dobrze opisane, sprawiają wrażenie realistycznych. Aczkolwiek taka wizja rzeczywistości powojennej niezbyt mi odpowiada.
Książka napisana lekkim i przyjemnym językiem. Jednak proszę najpierw przeczytać Czerwoną ofensywę zanim weźmiemy się za ten tom.
Czy czekam na kolejną część? Zdecydowanie tak bo ta historia mnie wciągnęła i z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wypadków. Uważam że autor genialnie manipuluje akcją i sprawia że nic nie jest takie jak być  powinno. A może Armia Czerwona jednak wygra?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz